Stomatologia Dziecięca

Wizyta adaptacyjna

O higienę jamy ustnej trzeba dbać od pierwszych miesięcy życia.

Od stanu zdrowia zębów mlecznych w dużym stopniu zależy stan przyszłych zębów stałych dlatego zachęcamy rodziców do przyjścia do nas gdy tylko u dziecka pojawią się pierwsze ząbki czyli między 6-12 miesiącem życia.

Przed pierwszą wizytą bez względu na to kiedy ona ma nastąpić trzeba otwarcie porozmawiać z dzieckiem i wyjaśnić mu jej przebieg. Nie straszyć, nie kłamać.

Pierwsza wizyta ma być możliwością zapoznania się małego pacjenta z nowym miejscem i sprzętem. Nagroda-niespodzianka po każdej wizycie ma motywować do kolejnej wizyty.

Prawidłowa higiena i regularna profilaktyka uchronią młodych pacjentów przed mało komfortowymi zabiegami opracowywania ubytków.

Kolorowe wypełnienia

Jeśli jednak zdarzy się, że trzeba założyć dziecko wypełnienie mamy dla niego – oprócz klasycznych materiałów – wypełnienia kolorowe, które posiadają zwiększoną ilość uwalnianego fluoru oraz minimalną ścieralność.

Lakowanie u dzieci

Polega na wypełnieniu materiałem głębokich bruzd, dołków i szczelin w zębach gdyż są to miejsca trudne do oczyszczenia. Zapobiega to rozwojowi próchnicy w tych miejscach.

Lakierowanie zębów mlecznych

Nałożenie na zęby mleczne lakieru fluorowego który przylega do szkliwa i przez dłuższy czas uwalnia fluorki.

Częstość wizyt

Wizyta dziecka u dentysty powinna odbywać się najrzadziej raz w roku. Jeśli jednak dziecko ma jeszcze zęby mleczny wizyty powinny odbywać się minimum raz na półmroku. Jeśli dziecko ma skłonności do próchnicy, to wizyty u stomatologa powinny być przynajmniej raz na 3 miesiące. Najlepiej jednak skonsultować to z lekarzem stomatologiem.

Informacje, które Państwo przeczytali mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej.

Kontakt Gdynia

 • ul. Zakręt od Oksywia 3
  81-244 Gdynia
 • 58 623 33 60
  58 623 33 57
 • krasicki@drkrasicki.pl

Kontakt Hel

 • Filia na Helu (gabinet w szkole)
  ul. Szkolna 1
  84-150 Hel
 • 660 765 748