Leczenie zachowawcze
Stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem oraz leczeniem skutków próchnicy. By ocenić stan zęba można wykonać zdjęcie rentgenowskie na miejscu, w naszej pracowni.
Pierwsza wizyta zarezerwowana jest na badanie pacjenta, poznanie jego potrzeb i oczekiwań, zebranie wywiadu oraz wpisanie uzyskanych danych do karty pacjenta. Następnie stomatolog dokonuje oceny stanu uzębienia, błony śluzowej i przyzębia, prawidłowości zgryzu. Po uzyskaniu niezbędnych danych lekarz przygotowuje plan leczenia pacjenta, a w razie potrzeby kieruje pacjenta do lekarzy innych specjalności (chirurga, protetyka, ortodonty). Po zapoznaniu się pacjenta z planem leczenia i zaakceptowaniem go rozpoczyna się właściwa terapia. Często pierwszym krokiem jest profesjonalne oczyszczenie zębów i instruktaż higieny.
Pierwszymi objawami próchnicy są – ból, nadwrażliwość zębów oraz przebarwienia na szkliwie. Nie wolno zwlekać z wizytą w gabinecie stomatologicznym. Leczenie podjęte odpowiednio wcześnie może okazać się niemal bezbolesne. Konieczne jest również regularne poddawanie się zabiegom higieny, czyli usuwania kamienia i osadu nazębnego – i tu proponujemy Państwu wizytę u higienistki stomatologicznej. Podczas takiego zabiegu oczyszcza ona zęby w profesjonalny sposób. Przy użyciu ultradźwięków zdejmuje kamień i osad. Następnie, aby jeszcze dokładniej oczyścić zęby z wszelkich zanieczyszczeń można poddać je piaskowaniu. Dzięki temu zęby przez dłuższy czas pozostają gładkie i jasne. Później pozostaje tylko polerowanie.
Zawsze proponujemy pacjentom leczenie zębów w znieczuleniu, jeżeli zabieg wiązałby się dla nich z dolegliwościami bólowymi. Stopień odczuwania nieprzyjemnych doznań podczas leczenia stomatologicznego zależy w dużej mierze od głębokości ubytku próchnicowego oraz indywidualnej wrażliwości pacjenta, więc nasi lekarze ustalają dawkę i rodzaj znieczulenia dla każdego pacjenta indywidualnie.
Początkowe etapy próchnicy leczone są za pomocą remineralizacji, fluoryzacji oraz lakowania. Stosujemy również wypełnienia kompozytowe światłoutwardzalne, których kolorystyka nie odbiega od koloru zęba. W naszej ofercie znajdują się również wypełnienia kolorowe, preferowane szczególnie przez młodszych pacjentów.
- lek. dent. Pożarska Joanna
- lek. dent. Nawojczyk Aleksandra
- lek. dent. Kuczkowski Tytus
- lek. dent. Kuchta Małgorzata
- lek. dent. Tyrańska Patrycja
- lek. dent. Korczak Agnieszka
- specjalista protektyki stomatologicznej lek. dent. Golińska Wanda
Dużo zależy nie tyle od samego dentysty, co od protetyka, który z nim współpracuje. Zaletą naszej pracowni protetycznej jest stały kontakt ze stomatologiem. Obecność lekarza w trakcie wykonywania pracy protetycznej jest bardzo istotna, gdyż wtedy ma on możliwość skorygowania ewentualnych błędów czy niedociągnięć technika.
Pamiętajmy, że dobrze dopasowane sztuczne zęby, wyglądają jak naturalne i osoba nie będąca specjalistą, nie jest w stanie dostrzec różnicy.
Wady zgryzu to nie tylko problem estetyczny, ale również poważny problem zdrowotny. Korekta wad zgryzu odbywa się za pomocą aparatów stałych i ruchomych, które doskonale nadają się do leczenia wad zgryzu u dzieci i dorosłych.
Higienistki stomatologiczne:
- Petrash Liudmyla
- Woźniak Patrycja
- Rumkowska Wioleta
- Kucharska Maria
Sprzedaż towarów profesjonalnych do pielęgnacji jamy ustnej
Kontakt Gdynia
-
ul. Zakręt od Oksywia 3
81-244 Gdynia -
58 623 33 60
58 623 33 57 - krasicki@drkrasicki.pl
Kontakt Hel
-
Filia na Helu (gabinet w szkole)
ul. Szkolna 1
84-150 Hel - 660 765 748