Stomatologia

Leczenie zachowawcze

lek. dent. Górka Klaudia
lek. dent. Janczewska Ewelina
lek. dent. Czucha Mateusz
lek. dent. Dudek Elena
lek. dent. Sachetti Krzysztof (HEL)
lek. dent. Nawojczyk Aleksandra
lek. dent. Trojanowska Anna
lek. dent. Ziorkiewicz Artur
lek. dent. Pożarska Joanna
lek. dent. Bańko Jagoda
lek. dent. Richert Sofiia
lek. dent. Havrushenko Nataliia
lek. dent. Abdeljawwad Olena
lek. dent. Budovska Kateryna
lek. dent. Gnutek Luzia
lek. dent. Konkol-Marciniak Helena

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem oraz leczeniem skutków próchnicy. By ocenić stan zęba można wykonać zdjęcie rentgenowskie na miejscu, w naszej pracowni.

Pierwsza wizyta zarezerwowana jest na badanie pacjenta, poznanie jego potrzeb i oczekiwań, zebranie wywiadu oraz wpisanie uzyskanych danych do karty pacjenta. Następnie stomatolog dokonuje oceny stanu uzębienia, błony śluzowej i przyzębia, prawidłowości zgryzu. Po uzyskaniu niezbędnych danych lekarz przygotowuje plan leczenia pacjenta, a w razie potrzeby kieruje pacjenta do lekarzy innych specjalności (chirurga, protetyka, ortodonty). Po zapoznaniu się pacjenta z planem leczenia i zaakceptowaniem go rozpoczyna się właściwa terapia. Często pierwszym krokiem jest profesjonalne oczyszczenie zębów i instruktaż higieny.

Pierwszymi objawami próchnicy są – ból, nadwrażliwość zębów oraz przebarwienia na szkliwie. Nie wolno zwlekać z wizytą w gabinecie stomatologicznym. Leczenie podjęte odpowiednio wcześnie może okazać się niemal bezbolesne. Konieczne jest również regularne poddawanie się zabiegom higieny, czyli usuwania kamienia i osadu nazębnego – i tu proponujemy Państwu wizytę u higienistki stomatologicznej. Podczas takiego zabiegu oczyszcza ona zęby w profesjonalny sposób. Przy użyciu ultradźwięków zdejmuje kamień i osad. Następnie, aby jeszcze dokładniej oczyścić zęby z wszelkich zanieczyszczeń można poddać je piaskowaniu. Dzięki temu zęby przez dłuższy czas pozostają gładkie i jasne. Później pozostaje tylko polerowanie.

Zawsze proponujemy pacjentom leczenie zębów w znieczuleniu, jeżeli zabieg wiązałby się dla nich z dolegliwościami bólowymi. Stopień odczuwania nieprzyjemnych doznań podczas leczenia stomatologicznego zależy w dużej mierze od głębokości ubytku próchnicowego oraz indywidualnej wrażliwości pacjenta, więc nasi lekarze ustalają dawkę i rodzaj znieczulenia dla każdego pacjenta indywidualnie.

Początkowe etapy próchnicy leczone są za pomocą remineralizacji, fluoryzacji oraz lakowania. Stosujemy również wypełnienia kompozytowe światłoutwardzalne, których kolorystyka nie odbiega od koloru zęba. W naszej ofercie znajdują się również wypełnienia kolorowe, preferowane szczególnie przez młodszych pacjentów.

Endodoncja Stomatologia dziecięca Protetyka Ortodoncja Profilaktyka
 • lek. dent. Pożarska Joanna
 • lek. dent. Nawojczyk Aleksandra
 • lek. dent. Kuczkowski Tytus
 • lek. dent. Kuchta Małgorzata
 • lek. dent. Tyrańska Patrycja
 • lek. dent. Korczak Agnieszka
 • specjalista protektyki stomatologicznej lek. dent. Golińska Wanda

Dużo zależy nie tyle od samego dentysty, co od protetyka, który z nim współpracuje. Zaletą naszej pracowni protetycznej jest stały kontakt ze stomatologiem. Obecność lekarza w trakcie wykonywania pracy protetycznej jest bardzo istotna, gdyż wtedy ma on możliwość skorygowania ewentualnych błędów czy niedociągnięć technika.

Pamiętajmy, że dobrze dopasowane sztuczne zęby, wyglądają jak naturalne i osoba nie będąca specjalistą, nie jest w stanie dostrzec różnicy.

 

Wady zgryzu to nie tylko problem estetyczny, ale również poważny problem zdrowotny. Korekta wad zgryzu odbywa się za pomocą aparatów stałych i ruchomych, które doskonale nadają się do leczenia wad zgryzu u dzieci i dorosłych.

Higienistki stomatologiczne:

 • Petrash Liudmyla
 • Woźniak Patrycja
 • Rumkowska Wioleta
 • Kucharska Maria
Sprzedaż towarów profesjonalnych do pielęgnacji jamy ustnej

Kontakt Gdynia

 • ul. Zakręt od Oksywia 3
  81-244 Gdynia
 • 58 623 33 60
  58 623 33 57
 • krasicki@drkrasicki.pl

Kontakt Hel

 • Filia na Helu (gabinet w szkole)
  ul. Szkolna 1
  84-150 Hel
 • 660 765 748